אחרי החגים

מאת: קרן יעקובי

הנה אתם שוב במשרד, שקועים במחשב מנסים לסיים את תכנית העבודה שנשבעתם לעצמכם שתגישו כבר בחודש יולי. רק לפני שניה נשענתם אחורה עם פינה קולדה במקסיקו, הסתכלתם על השמיים והים, נשמתם עמוק ושכחתם את קיומה של ישראל. רק בשבוע שעבר טיילתם בעיר האורות פריז והרשיתם לעצמכם להשתגע בשדרה הסמוכה לשאנז אליזה, חזרתם עם עשרים שקיות לחדר ורק חיכיתם ללבוש הכל. ממש עכשיו טיילתם באנטיגואה זרקתם "בוקר טוב" בספרדית לכל עובר אורח, אכלתם טאקו וטיפסתם על הר געש.

ופתאום אתם במשרד, בחזרה לתכנית העבודה, בחזרה לפינת הקפה הקטנה והעובדים שחצי מחייכים חצי עייפים, בחזרה למסך הזה שספק הורס לכם את העיניים ספק מגדיל את הירכיים.
נתקלים בבוס שאתם איך נאמר זאת בעדינות, לא ממש מתים עליו. מסתכלים ימינה ושמאלה, מזהים את הקירות הלבנים שלא נצבעו כבר כמה שנים טובות, ברקע מסך המחשב שלכם מציץ לו עץ הקוקוס ממקסיקו מוסר לכם ד"ש.

ברכותיי, הגעתם ל'אחרי החגים'. חזרתם לשגרה.

אז איך אפשר לעבור את התקופה הזו שכולם מפחדים ממנה כל כך בצורה הכי טובה שיש?
שלב ראשון: אין מה להיבהל ואין מה להפוך לזומבי בבוקר של העבודה, צריך להגיד תודה בכל יום שניתנה לכם ההזמנות הזו לטוס, לטייל, להתנתק קצת מכל הלחץ, המרוץ והטירוף שלא עוזב אתכם. תגידו תודה שהרשיתם לעצמכם לעזוב את השגרה לכמה רגעים ממש כמו פרידה קצרה מבעל החיים שלכם ולחזור בשיא הכוחות כשהוא לא מפסיק לקפוץ מרוב געגוע.

השלב השני: כדי לא להיות קיצוניים ולהצליח לטשטש את הג'ט לג תתחילו לספר חוויות מהחג שלכם, תראו תמונות לחברות מהעבודה ספרו, שתפו, תהיו עם ניצוץ בעיניים כשתדברו על התצפית בתאילנד שהשקיפה על כל קופיפי, תחייכו חיוך רחב ותדעו שהזיכרונות ילוו אתכם מעכשיו לתקופה ארוכה.

השלב השלישי והקריטי ביותר: תחזרו עם כוחות מחודשים, תפציצו בעבודה, תסיימו את כל מה שהשארתם מאחור, תתקדמו, תובילו ותשאפו לעתיד מעולה יותר.

תחלמו בגדול ותבינו שהתבנית הזו שאתם נמצאים בה דווקא משאירה אתכם שפויים, נותנת לכם ללמוד כל יום משהו חדש, מחזירה אתכם למקום בטוח ותודה לאל שבורכתם בחגים ארוכים כל כך.

ניפגש בפסח 🙂